Aktualości » Użytkowanie środków ochrony układu oddechowego – podstawowe pojęcia

Twój koszyk

ilość: 0 szt. wartość: 0 PLN

HF Centrum Dystrybucyjne Sklep BHP

Program Ochrony Kupujących PayU szanuj_zycie Rękawice HF Safety allegro Drut spawalniczy HF Weld Energia elektryczn dla Firm

Użytkowanie środków ochrony układu oddechowego – podstawowe pojęcia

Najwyższe Dopuszczalne Stężenie – NDS jest  wartością średnią ważoną stężenia, którego oddziaływanie na pracownika w ciągu 8-godzinnego dobowego i przeciętnego tygodniowego wymiaru czasu pracy, określonego w Kodeksie Pracy oraz pracy przez okres jego aktywności zawodowej nie powinno wywoływać ujemnych zmian w jego stanie zdrowia, a także  w stanie zdrowia jego przyszłych pokoleń.

Najwyższe Dopuszczalne Stężenie Chwilowe - NDSCh  - wartość średnia stężenia, które nie powinno wywoływać ujemnych zmian w stanie zdrowia pracownika podczas występowania w środowisku pracy nie dłużej niż 15 minut i nie częściej niż 2 razy w czasie zmiany roboczej, w odstępie czasu nie krótszym niż 1 godzina.

Najwyższe Dopuszczalne Stężenie Pułapowe – NDSP - wartość stężenia, które ze względu na zagrożenie zdrowia lub życia pracownika nie może być przekroczona w żadnym momencie w środowisku pracy.

Wskaźnik ochrony – przedstawia  ilość zmniejszających się zanieczyszczeń powietrza po przejściu przez sprzęt oczyszczający, np. maskę z pochłaniaczem. Wskaźnik ochrony bierze pod uwagę dostawanie się zanieczyszczeń do wnętrza maski na skutek penetracji w filtrze lub pochłaniaczu oraz na skutek nieszczelności przylegania maski. Wskaźnik ochrony może być nominalny (NPF) lub spodziewany APF). Wyróżnia się:

NPF - nominalny wskaźnik ochrony (Nominal Protection Factor) - poziom ochrony gwarantowany przez sprzęt ochrony dróg oddechowych wytworzony z pomiarów wykonywanych w laboratorium.

APF - wskaźnik ochrony spodziewany (Assigned Protection Factor) - to stan ochrony układu oddechowego w miejscu pracy, który rzeczywiście może zostać osiągnięty przez odpowiednio wyszkolonych i nadzorowanych pracowników. Stan ten w rzeczywistym miejscu pracy często jest znacznie niższy niż zmierzony w symulowanych warunkach laboratoryjnych. Przy wyborze sprzętu oczyszczającego powinno kierować się wartościami APF.

Nasi dostawcy

  • Filter_service Uvex PPO KCL by Honeywell Flaxpol Delta_plus Beta Americol Pros Secura Urgent JSP Demar Protek KCL Manusweet Honeywell Reis MSA Portwest Leber Mascot Promostars AJ_group Howard Leight Sekuralt Voigt Merida Ansell Anro Olfa Abeba HFSafety cerva Fridrich Atlas Rostaing

Jeżeli planujecie Państwo zamówić duże ilości towaru, a podana przez nas cena nie jest satysfakcjonująca, prosimy o wypełnienie poniższego formularza.

Złożymy Państwu specjalną ofertę uzależnioną od zamówionej ilości towaru.

Wypełnienie formularza nie obliguje Państwa do realizacji zamówienia

Kod towaru Ilość szt. Termin realizacji

Pola oznaczone * są wymagane

Pola oznaczone * są wymagane