Szanowni Państwo,
terminy realizacji zamówień mogą ulec zmianie.
Informację o przewidywanym terminie wysyłki otrzymają Państwo drogą e-mailową po złożeniu zamówienia.
Kontakt BHP

Kontakt BHP

tel. kom. 607 403 005

tel. kom. 721 910 920

kontakt-bhp@hfcd.pl

Kompresor dostosowany do potrzeb odbiorcy

Przy doborze kompresora powinno się najpierw przemyśleć, co on ma zasilać oraz jakie ciśnienie i przepływ powietrza są potrzebne. Przydatne przy tym mogą być specyfikacje w formie tabelarycznej. Dla bezpieczeństwa  warto zawsze dobierać rozwiązania o znacznie lepszej wydajności.

Przed podjęciem decyzji zakupu konkretnego modelu kompresora należy odpowiedzieć sobie na szereg pytań:

  • czy instalacja umożliwia podłączenie kompresora o wybranej mocy?
  • gdzie kompresor zostanie zainstalowany?
  • jakie ciśnienie robocze jest wymagane?
  • jak wielkie jest zapotrzebowanie na powietrze?
  • jakie są wymagania stawiane jakości powietrza?

Po określeniu wymogów powinno się odpowiedzieć na poniższe pytania:

  • jaki jest maksymalny stopień obciążenia?
  • jaka jest wentylacja pomieszczenia?
  • jaka jest dostępność serwisu?
  • jaki jest akceptowalny poziom hałasu?
  • jaka powinna być długość i przekrój przewodu podłączeniowego?

Jeśli na większość z powyższych pytań jesteśmy w stanie odpowiedzieć, możemy się skontaktować  z lokalnym sprzedawcą, który pomoże w doborze najlepszego kompresora do naszych potrzeb. Idea technologii sprężonego powietrza łączy ze sobą szereg parametrów, dlatego  ich znajomość jest konieczna dla odpowiedniego doboru kompresora oraz uzyskania optymalnej pracy dla zaspokojenia danych wymagań i potrzeb. Wybór wielkości kompresora ma zasadnicze znaczenie. Wielkość kompresora pozwala ustalić jego zdolność dostarczania sprężonego powietrza, czyli jest połączeniem produkcyjności  mocy silnika elektrycznego i bloku kompresora.

Przepływ powietrza w Europie jest zazwyczaj nazywany swobodnym wydatkiem powietrza (FAD) i wyrażany w litrach na minutę lub litrach na sekundę. Aby zagwarantować kompresorowi bufora sprężone powietrze, obok bloku kompresora jest zazwyczaj umieszczony ciśnieniowy zbiornik. Jednak jego zawartość niewiele mówi o wielkości kompresora, która uwarunkowana  jest przez użyteczność bloku i moc silnika elektrycznego. Przełącznik dźwigniowy odpowiada za kontrolę pracy kompresora i monitoruje nastaw ciśnienia (Max/Delta), czyli jest odpowiedzialny za interwały ciśnieniowe, w których on pracuje. Ciśnienie maksymalne oraz delta dostosowane są do danego modelu kompresora, do zaworów bezpieczeństwa i do jego zabezpieczeń. Dlatego osoby nieupoważnione nie powinny zmieniać  wartości tych ciśnień.